قیمت کود و سموم کشاورزی

بروزترین قیمت های محصولات قابل خرید در سایت کودفروش

کود شیمیایی > کود سولفات

فروش زئولیت، کاربرد زئولیت، خصوصیات زئولیت-تهران

قیمت هر کیسه:‌ رایگان

آخرین تاریخ بروزرسانی:‌ 2 سال پیش

فروش کود شیمیایی, فروش انواع کود کشاورزی, فروش کود عمده, فروش سلیس,

 

فروش سیلیس (Silica)

 وجود سیستم آبیاری غرقابی در مزارع برنج منجر به افزایش قابل ملاحظه ای در مصرف آب گردیده، و از این لحاظ راندمان آبیاری کاهش یافته و بهره وری از آب بسیار پایین است. از طرف دیگر مصرف روزافزون کودهای شیمیایی به خصوص نیتروژن باعث افزایش آلودگیهای زیست محیطی، رشد سریع علف هرز مزارع، افزایش هزینه تولید محصول و به ویژه افزایش حساسیت به بیماریها و ایجاد ورس در گیاه برنج گردیده است.

کاربرد سیلیس میتواند باعث افزایش مقاومت به ورس و ایجاد تحمل در برابر بیماریها به ویژه بیماری بلاست (عامل اصلی کاهش شدید عملکرد ارقام زودرس برنج طارم حساس به بلاست و دارای کیفیت غذایی بالا) شود.

سیلیس به دلیل افزایش مقاومت مکانیکی، حالت عمودی را به برگ و ساقه می دهد که موجب می گردد درصد ورس کاهش یافته و نفوذ نور به داخل سایه انداز بوته ها افزایش یابد، لذا گیاه میتواند میزان فتوسنتز بیشتری انجام دهد و امکان کاشت برنج در تراکمهای بالاتر فراهم میگردد که نهایتاً مهمترین جزء عملکرد در برنج که همان تعداد خوشه در مترمربع است حاصل میشود.

ترکیب سیلیسیم در آوند چوبی برنج معمولاً چندین برابر بیشتر از محلول خاک است که ممکن است نشانگر جذب سیلیسیم به صورت متابولیکی مشتق شود. سیلیس در گیاه برنج، باعث افزایش رشد از طریق تعداد پنجه، سطوح برگ و فعالیت فتوسنتزی برگهای پایینی شده است.

شرکت زمین کاو تأمین کننده سیلیس مورد نیاز در حاصل خیزی شالیزارهای برنج میباشد.


موبایل:‌
آدرس :‌
تهران
فروش زئولیت، کاربرد زئولیت، خصوصیات زئولیت-تهران
loader

صنایع کود مارال